Yeti, w którego nikt nie wierzył

NAKŁAD CHWILOWO WYCZERPANY. SZUKAJ W BIBLIOTEKACH!

Wspierająca książka dla dzieci, które w siebie nie wierzą… Ale nie tylko! Bajka o chłopcu, który tak mocno uwierzył w yeti, że ten puchaty potwór pewnego dnia puka do jego drzwi – to opowieść o sile przyjaźni i dziecięcej wyobraźni, o poszukiwaniu pasji i zainteresowań, o poznawaniu samego siebie, o budowaniu samooceny i tożsamości. Książka doceniona przez ekspertów:

wpisana na ,,Złotą listę” fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom,
polecana przez Polską Sekcję IBBY,
nominowana w plebiscycie Złota Dwudziestka

Tekst: Asia Olejarczyk, ilustracje: Aleksandra Gołębiewska, wyd. Ezop, 2019

Istnieniu yeti przeczy nauka! Przeczą liczby i fakty! Wszyscy w klasie twierdzą, że yeti nie istnieje. Tylko jeden chłopiec, narażając się na śmiech kolegów, mówi, że on w yeti wierzy. Czy wiara chłopca sprawi, że gdzieś w Himalajach tajemniczy stwór usłyszy jego głos
i stanie się bardziej realny?
Piękna i wzruszająca opowieść o tym, jak niemożliwe staje się możliwe. Wystarczy wierzyć w siebie!

Asia Olejarczyk, Yeti, w którego nikt nie wierzył, wyd. Ezop, 2019
Asia Olejarczyk, Yeti, w którego nikt nie wierzył, wyd. Ezop, 2019

NAKŁAD CHWILOWO WYCZERPANY!

Recenzje:

Polskie Radio | Trójka
Moc wakacyjnych lektur – audycja „Trzy kropki”

Katarzyna Stoparczyk: ” – To jest niezwykle wartościowa, piękna, wzruszająca historia o Yetim, ale także o wszystkich dzieciach, które w siebie nie wierzą”.
KLIK

Tygodnik POLITYKA – 5 najciekawszych książek dla dzieci (czerwiec 2019)

Metaforyczna historia o przyjaźni i poczuciu własnej wartości. Tytułowy Yeti ma tę zaskakującą przypadłość, że staje się widoczny dla ludzi jedynie wtedy, gdy ktoś w niego wierzy. A wiara w Yeti nie jest przecież zbyt powszechna. Jak się okazuje, całkiem możliwa.
KLIK

Maluszkowe inspiracje:

Takich książek nie spotyka się często. To prawdziwa perełka, której absolutnie nie można przegapić wśród natłoku dziecięcych publikacji. Bardzo mądra treść, niesamowite ilustracje – w ogóle całe wydanie jest przepiękne. Autorce udało się wpleść w bajkową historię opowieść o każdym z nas. Ta historia uświadamia nam coś niezwykle ważnego albo przynajmniej o tym przypomina.
Dawno nie czytałam tak dobrej książki skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym. Książki, która wciąga od pierwszych stron i z każdą kolejną kartą pozwala odkryć coś nowego.
KLIK

Qlturka.pl:

Książka „Yeti, w którego nikt nie wierzył” to historia o tym, że wiara czyni prawdziwe cuda, dodaje skrzydeł i porywa innych. Jest doskonałą lekturą dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat i doskonałą okazją do rozmowy na temat tego, jak ważna jest wiara w siebie i co można dzięki niej zyskać.
Bardzo cenię książki, które budzą ciekawość i emocje w moim dziecku. Czuję wtedy, że dzieje się coś bardzo dobrego.
KLIK

Pop Out of Poppy:

Cudownie ciepła (pomimo lodowej scenerii), zabawna, wzruszająca opowieść o sile wiary i wyobraźni, o przyjaźni, o odmienności, o tożsamości i poczuciu własnej wartości.
KLIK