O dziewczynkach i chłopcach…

… dla chłopców i dziewczynek

Ilustracje: Monika Urbaniak, wyd Dreams 2016

W życiu każdego dziecka nadchodzi taki moment, w którym obserwując siebie, swoich rówieśników i otaczający świat, zaczyna zadawać pytania dotyczące życia, rodziny i płci.

Ta bogato ilustrowana książeczka ma za zadanie pomóc nam – rodzicom, wychowawcom i nauczycielom przedszkolnym w wyjaśnieniu wielu istotnych zagadnień, uwzględniając przy tym wrażliwość i możliwości percepcyjne maluchów. Pomóżmy dzieciom odkryć w sobie niezmierzone pokłady miłości i czułości. Nauczmy je chronić własną intymność. Mówmy do nich prostym językiem o trudnych i ważnych sprawach.

Przekazujemy Wam tę książeczkę, życząc ciepłych, ciekawych i mądrych rozmów – autorka i wydawnictwo.

Przejdź do sklepu

Recenzje:

ePrzedszkole:

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.
Autorka książki – Asia Olejarczyk – w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.
Podoba mi się lekkość z jaką autorka podejmuje powyższe tematy. Jej najnowsza książka jest dla mnie pozycją wręcz skrojoną na moje aktualne, rodzicielskie potrzeby.
KLIK

WIERZbook:

Książka dużo mówi o czułości, ale również o nagości i intymności. Wbrew pozorom, to niezwykle ważne tematy, właśnie dla dzieci. Uważam, że od samego początku należy dziecko uświadamiać, że nikt nie może kazać mu pokazywać się nago oraz że nikt nie ma prawa dotykać je w miejsca intymne. Wiadomo, niekiedy dorośli mają trudność w mówieniu dzieciom o intymności. Tak naprawdę ta książka jest też dla nas, rodziców, aby pomóc nam przełamać się i przekazać dzieciom te istotne, choć trudne treści. Praktycznie nas wręcz wyręcza, uwzględniając przy tym wrażliwość dziecka. Oczywiście jej lektura może być również pretekstem do dalszych rozmów, jeśli w domu akurat mamy bardziej dociekliwe dzieciaczki.
KLIK