JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE

Nagroda Główna w 21. edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii „Książka dla dzieci w wieku 0-7 lat”

Wpisana na listę BIS przez jury konkursu KSIĄŻKA ROKU 2022 Polskiej Sekcji IBBY

Wpisana na Złotą Listę fundacji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Tekst: Asia Olejarczyk, Ilustracje: Piotr Fąfrowicz, wyd. Adamada 2022

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE to książka, którą można czytać na dwa sposoby, za każdym razem podążając za jednym z bohaterów poprzez australijskie bezdroża.

Przygoda Kangura ukazuje się czytelnikowi wtedy, kiedy skacze wyłącznie po wybranych słowach zapisanych WIELKIMI LITERAMI. Ten sposób czytania sprawia, że dziecko gna poprzez tekst, przewraca kolejne kartki i ma poczucie, że w tym pędzie gubi dużo ważnych i interesujących szczegółów.

Może też wybrać powolną i uważną wędrówkę Dziobaka. Wtedy należy czytać wszystkie słowa i spokojnie dreptać z bohaterem przez kolejne rozdziały, w których bliżej poznaje inne australijskie zwierzęta: lotopałankę, emu, rzekotkę, pelikana, koale, czy dingo. T

o książka w duchu mindfulness, trenująca uważność i ucząca wdzięczności oraz dostrzegania piękna we wszystkim, co napotykamy w życiu. Pokazuje, że dróg do szczęścia jest wiele, a jego osiągnięcie wcale nie wiąże się z pośpiechem.

Dla dzieci, które lubią filozofować i prowadzić mądre rozmowy, oraz dla małych odkrywców, którzy chcą lepiej poznać Australię. Wiek: 6-11 lat.

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE, Asia Olejarczyk, ilustracje Piotr Fąfrowicz, Adamada 2022
JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE, Asia Olejarczyk, ilustracje Piotr Fąfrowicz, Adamada 2022

Przejdź do sklepu wydawcy

A jeśli chcesz egzemplarz z autografem, NAPISZ DO MNIE!

Recenzje

Magazyn literacki KSIĄŻKI
To wzruszająca, pełna empatii i optymizmu książka, zabawna i oryginalna. „Ciociu, ale dlaczego diabeł pogryzł dziobaka? Jak mnie pogryzł Jacek, to się na niego gniewałem i też go ugryzłem”, przyznał mi się mały Ludwik. Dlatego to świetny punkt wyjścia do rozmowy z młodymi czytelnikami (5+) o wybaczaniu, empatii, inności i przyjaźni, a także o własnych mocnych stronach i atutach. I o tym, jak przytulanie może poprawić humor. A zatem wyruszamy w drogę szukać szczęścia!

KLIK

W naszej bajce
Książka w oryginalny i nietuzinkowy sposób udowodni młodym czytelnikom jak ważne są marzenia, jak istotne jest docenianie swoich atutów (każdy je ma!), jak cenną wartością jest prawdziwa, szczera przyjaźń, bliskość drugiej osoby, drobne gesty każdego dnia i dzielenie się choćby drobiazgami. To także opowieść, która mówi jak ważny jest optymizm, pozytywne nastawienie, proszenie o pomoc i docenianie tego co mamy wokół siebie.

KLIK

Tosimama.pl

Książka, która zaskakuje czytelnika to prawdziwy skarb. Zaskakiwać mogą fabuła, forma, nietypowe ilustracje albo oryginalny sposób zapisania tekstu. Takie książki na długo zostają w pamięci, bo nigdy wcześniej ani nigdy później nie trafiamy na inną, którą mogłaby być do niej podobna. Książka Asi Olejarczyk właśnie taka jest.

KLIK

Granice.pl:
Opowiadając o poszukiwaniach prowadzonych z pełnym zaangażowaniem, o marzeniach, które – by się spełniły, wymagają poświęceń, o samotności, przyjaźni oraz wierności, o niezłomności, ciężkiej pracy, potrzebie akceptacji i wybaczania, lektura pobudza do refleksji oraz wzbogaca wiedzę o nowe wiadomości przyrodnicze. 

KLIK

Przystanek Rodzinka:

Dwóch bohaterów, dwie historie (i dwie lektury!), dwie drogi życiowe, ale wiele recept na bycie szczęśliwym. (…) Jeśli wierzysz, że szczęście to między innymi wierny przyjaciel i szukasz uzasadnienia dla tego argumentu w książkach, poza tym lubisz australijski krajobraz i jego faunę i nie boisz się czytelniczych eksperymentów, jakim jest podwojona, bo równolegle tocząca się w książce fabuła opowieści, książka „JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE” jest dla Ciebie i Twojego dziecka!

KLIK