JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE

Ilustracje: Piotr Fąfrowicz, wyd. Adamada 2022

SZCZĘŚCIE – któż o nim NIE marzy? Na jego poszukiwanie udają się dwa australijskie zwierzątka – Dziobak i KANGUR. Dziobak powoli drepcze po każdym słowie tej książki, nawiązując kolejne przyjaźnie, lecz Kangur niecierpliwie skacze tylko po wybranych wyrazach, NIE zważając na innych. Tak bardzo się obawia, że szczęście mu UCIEKNIE…
W tekście przeplatają się dwie historie, ukazujące dwa zupełnie różne podejścia do życia. Dziką pogoń Kangura za tym, co nieuchwytne i uważną, spokojną wędrówkę Dziobaka, który odnajduje piękno we wszystkim, co napotyka po drodze.

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE, Asia Olejarczyk, ilustracje Piotr Fąfrowicz, Adamada 2022
JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE, Asia Olejarczyk, ilustracje Piotr Fąfrowicz, Adamada 2022

Przejdź do sklepu

Recenzje

Granice.pl:
Opowiadając o poszukiwaniach prowadzonych z pełnym zaangażowaniem, o marzeniach, które – by się spełniły, wymagają poświęceń, o samotności, przyjaźni oraz wierności, o niezłomności, ciężkiej pracy, potrzebie akceptacji i wybaczania, lektura pobudza do refleksji oraz wzbogaca wiedzę o nowe wiadomości przyrodnicze. 

KLIK

Przystanek Rodzinka:

Dwóch bohaterów, dwie historie (i dwie lektury!), dwie drogi życiowe, ale wiele recept na bycie szczęśliwym. (…) Jeśli wierzysz, że szczęście to między innymi wierny przyjaciel i szukasz uzasadnienia dla tego argumentu w książkach, poza tym lubisz australijski krajobraz i jego faunę i nie boisz się czytelniczych eksperymentów, jakim jest podwojona, bo równolegle tocząca się w książce fabuła opowieści, książka „JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE” jest dla Ciebie i Twojego dziecka!

KLIK