JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE

Nagroda Główna w 21. edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii „Książka dla dzieci w wieku 0-7 lat”

Wpisana na listę BIS przez jury konkursu KSIĄŻKA ROKU 2022 Polskiej Sekcji IBBY

Ilustracje: Piotr Fąfrowicz, wyd. Adamada 2022

SZCZĘŚCIE – któż o nim NIE marzy? Na jego poszukiwanie udają się dwa australijskie zwierzątka – Dziobak i KANGUR. Dziobak powoli drepcze po każdym słowie tej książki, nawiązując kolejne przyjaźnie, lecz Kangur niecierpliwie skacze tylko po wybranych wyrazach, NIE zważając na innych. Tak bardzo się obawia, że szczęście mu UCIEKNIE…
W tekście przeplatają się dwie historie, ukazujące dwa zupełnie różne podejścia do życia. Dziką pogoń Kangura za tym, co nieuchwytne i uważną, spokojną wędrówkę Dziobaka, który odnajduje piękno we wszystkim, co napotyka po drodze.

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE, Asia Olejarczyk, ilustracje Piotr Fąfrowicz, Adamada 2022
JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE, Asia Olejarczyk, ilustracje Piotr Fąfrowicz, Adamada 2022

Przejdź do sklepu

Recenzje

Magazyn literacki KSIĄŻKI
To wzruszająca, pełna empatii i optymizmu książka, zabawna i oryginalna. „Ciociu, ale dlaczego diabeł pogryzł dziobaka? Jak mnie pogryzł Jacek, to się na niego gniewałem i też go ugryzłem”, przyznał mi się mały Ludwik. Dlatego to świetny punkt wyjścia do rozmowy z młodymi czytelnikami (5+) o wybaczaniu, empatii, inności i przyjaźni, a także o własnych mocnych stronach i atutach. I o tym, jak przytulanie może poprawić humor. A zatem wyruszamy w drogę szukać szczęścia!

KLIK

W naszej bajce
Książka w oryginalny i nietuzinkowy sposób udowodni młodym czytelnikom jak ważne są marzenia, jak istotne jest docenianie swoich atutów (każdy je ma!), jak cenną wartością jest prawdziwa, szczera przyjaźń, bliskość drugiej osoby, drobne gesty każdego dnia i dzielenie się choćby drobiazgami. To także opowieść, która mówi jak ważny jest optymizm, pozytywne nastawienie, proszenie o pomoc i docenianie tego co mamy wokół siebie.

KLIK

Tosimama.pl

Książka, która zaskakuje czytelnika to prawdziwy skarb. Zaskakiwać mogą fabuła, forma, nietypowe ilustracje albo oryginalny sposób zapisania tekstu. Takie książki na długo zostają w pamięci, bo nigdy wcześniej ani nigdy później nie trafiamy na inną, którą mogłaby być do niej podobna. Książka Asi Olejarczyk właśnie taka jest.

KLIK

Granice.pl:
Opowiadając o poszukiwaniach prowadzonych z pełnym zaangażowaniem, o marzeniach, które – by się spełniły, wymagają poświęceń, o samotności, przyjaźni oraz wierności, o niezłomności, ciężkiej pracy, potrzebie akceptacji i wybaczania, lektura pobudza do refleksji oraz wzbogaca wiedzę o nowe wiadomości przyrodnicze. 

KLIK

Przystanek Rodzinka:

Dwóch bohaterów, dwie historie (i dwie lektury!), dwie drogi życiowe, ale wiele recept na bycie szczęśliwym. (…) Jeśli wierzysz, że szczęście to między innymi wierny przyjaciel i szukasz uzasadnienia dla tego argumentu w książkach, poza tym lubisz australijski krajobraz i jego faunę i nie boisz się czytelniczych eksperymentów, jakim jest podwojona, bo równolegle tocząca się w książce fabuła opowieści, książka „JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE” jest dla Ciebie i Twojego dziecka!

KLIK