Misja Tality

Ilustracje: Beata Konopka-Kruć, wyd. Dreams, 2019

Mała dziewczynka, która wyrusza na wielką misję. Mroczny las, w którym ktoś czeka na ratunek.
Płomień Żywego Ognia, który może rozświetlić najczarniejszą ciemność.
Misja Tality to chrześcijańska baśń o tym, jak ogromną siłę do walki z przeciwnościami losu daje nam Bóg.

Przejdź do sklepu

Asia Olejarczyk, Misja Tality, wyd. Dreams, 2019
Asia Olejarczyk, Misja Tality, wyd. Dreams, 2019
Asia Olejarczyk, Misja Tality, wyd. Dreams, 2019

Recenzje

Biegnąc pod wiatr:

Niezwykle mądra, barwna i wciągająca historia. Autorce w fenomenalny sposób udało się przemycić świat wartości i przemiany serca. Przy tym wszystkim ciągłe zapewnienie, że Bóg jest tuż obok – fabuła, postaci, całość opowieści, chylę czoła autorce za tak głęboką i mądrą kreację.
Mnie samą wciągnęła bardzo mocno. Dzieci od kilku dni proszą co wieczór o Talitę, mimo, że udało im się dosłuchać już niejednokrotnie opowieść do końca.
Talita uczy odwagi, zaufania, oddania. Pokazuje jak wielką siłę daje nam Bóg. W sposób prosty, ale głęboki. Uczmy siebie i dzieci takich wartości, szczególnie, że książka napisana jest w formie baśni, w bardzo barwny, prosty i przystępny dla małego odbiorcy sposób.
KLIK

Czytanka na dobranoc:

Muszę przyznać iż jestem pod wrażeniem. Zazwyczaj bajki dla dzieci pełne są morałów z rodzaju : nie zabieraj cudzych zabawek, słuchaj rodziców, myj codziennie zęby. Tutaj jest mowa o czymś ważniejszym. O naszym sercu i tym jak powinniśmy traktować bliskich, o tym że są wśród nas tacy, którzy mogą potrzebować pomocy. Jest to również książka o mocy Bożej i tym jak wielką siłę ma wiara. 
KLIK

Aga_love_boooks:

Wydawnictwo Dreams kolejny raz pokazuje, że wydawane u nich książki są jak najbardziej godne uwagi. „Misja Tality” to wspaniała, pełna przesłania książeczka, która pozwoli naszym pociechom zrozumieć znaczenie słów: pycha, niewdzięczność, lęk, rozpacz, obojętność. Nie dość, że dziecko zrozumie ich znaczenie, to zauważy również jakie są ich przeciwieństwa i jak należy postępować z osobami, które takie cechy posiadają. Jak ważna jest pomoc Bliźniemu, i jak ważna jest wiara w Boga. Ile trzeba włożyć sił w to, aby pomóc osobie, która przestała wierzyć w siebie i własne możliwości. I jakie to ma ogromne znaczenie. Ja i córka jesteśmy książką oczarowane. Nie dość, że cała historia nam się bardzo podobała, to dodatkowo znajdziemy tu piękne obrazki, pozwalające jeszcze bardziej wczuć się w cała opowieść. Zdecydowanie polecam!
KLIK