Teleskop dziadka

Książka wpisana na Złotą Listę fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom!

Ilustracje: Aleksandra Gołębiewska

Wyd. Ezop 2023

Dziadek i wnuczek. Gwiazdy i planety. Wielka pasja przekazana z pokolenia na pokolenie.

Pewnej letniej nocy dziadek z wnuczkiem wyruszają na wspólną przygodę. Spędzą noc pod namiotem, obserwując gwiazdy. Chłopiec wyniesie z tego doświadczenia naukę na całe życie – to, że czegoś nie widać gołym okiem, wcale nie znaczy, że tego nie ma.

Książka dla wrażliwych dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Może skłonić do rozmów o miłości i relacjach z dziadkami, ale też pomóc w przepracowaniu emocji towarzyszących przemijaniu i rozstaniom z bliskimi.

PRZEJDŹ DO SKLEPU WYDAWNICTWA

lub NAPISZ DO MNIE, jeśli chcesz kupić książkę z autografem!

Recenzje:

Cała Polska Czyta Dzieciom

– Patrz, jakie mamy podobne nosy! – śmieje się dziadek.
– Takie same! Tylko mój jest mniejszy!” – odpowiada wnuczek, patrząc w lustro teleskopu. Dzięki dziadkowi zafascynowany ogromem Księżyca, deszczem meteorytów i gwiazdami, których jest nagle jakby znacznie więcej.
„Pamiętaj: to, że czegoś nie widać, wcale nie znaczy, że tego nie ma”. To jedna z wielkich tajemnic wszechświata – i życia – które powierzy dziadek swojemu wnuczkowi.
Asia Olejarczyk w pięknych, prostych słowach pokazuje, jak ważni w naszym życiu są dziadkowie. Jak cenna i jedyna w swoim rodzaju jest ta więź, skoro nawet po latach, patrząc w lustro, dostrzegamy w sobie ów „nos dziadka”. I wszystko to, co ważne, a czego nie widać gołym okiem.
KLIK

Bargielita_

Historia prostotą i zakotwiczonymi w niej emocjami buduje piękną opowieść o niezmierzonej kosmicznej otchłani i jednoczesnym powstawaniu relacji , która daje piękny przykład na inspirowanie do podejmowanych wyborów.

Dlaczego?
Koniecznie zwróć uwagę na tą publikacje przy najbliższych czytelniczych wyborach. Przekonacie się ile nieszablonowosci może skryć pozornie prosta książka. 🥰
Jestem nią zachwycona!
KLIK