Pampiludki i tajemnice wiary

NAKŁAD WYCZERPANY

Ilustracje: Agnieszka Filipowska, wyd. Dreams, 2016

Zapraszamy do Pampilii!
– O, dzień dobry! – odpowiedziała nieznajoma. – Jestem Gloria, a wy?
– Jestem Alimemek, a to Gideon. Możemy spytać co robisz?
– Niosę Chwałę Bogu – wyjaśniła z powagą Gloria.
– Co niesiesz? Gdzie niesiesz? – spytały równocześnie pampiludki.
– Chwałę Bogu. Na wysokość ją niosę, na górę Ojeje. Ciężka ta Chwała, ale bardzo fajnie się ją niesie. Poniesiecie ze mną? – zaproponowała Gloria.
Pampiludki i tajemnice wiary to książka jakiej jeszcze nie było: z prostotą i dziecięcą wrażliwością wyjaśnia znaczenie trudnych zagadnień wiary chrześcijańskiej, a każda przygoda bohaterów uchyla przed Czytelnikiem kawałek Nieba.

Recenzje:

W naszej bajce:

Baśniowa Pampilia to miejsce w które zdecydowanie warto się wybrać. Wiara w Boga jest dla ich mieszkańców czymś oczywistym i ważnym, a na podstawie przeżywanych przygód najmłodsi będą czerpać wszystkimi zmysłami wartości z nich płynące. To co bardzo mnie zachwyciło podczas wspólnej lektury z dziećmi to fakt, że opowieści absolutnie nie narzucają jednej, właściwej drogi, a jedynie podkreślają świadomość istnienie wolnej woli, dzięki której poprzez jej właściwe wykorzystanie my i nasze otoczenie będziemy żyć szczęśliwie. Przepiękne ilustracje znakomicie oddają kunszt książek i są ich idealnym uzupełnieniem. Niezwykle wartościowe, wciągające i mądre pozycje, które warto z dziećmi przeczytać. Myślę że z powodzeniem mogą być także wykorzystywane przez katechetów podczas lekcji religii.
KLIK

Granice.pl

Wiara w książce Asi Olejarczyk traktowana jest jako coś oczywistego, coś z czego powinniśmy być dumni, coś co przynosi nam każdego dnia radość, ukojenie i pomoc w trudnych chwilach. Pampiludki – niczym małe, dopiero odkrywające świat dzieci – wielu spraw (w tym kwestii wiary) nie rozumieją. Często poszukują rad u innych Pampiludków bądź tłumaczą je sobie nawzajem na prostych przykładach. Mali odbiorcy – czytając samodzielnie bądź z rodzicami – znajdą w książce wiele odpowiedzi, a niezrozumiałe dotąd zagadnienia staną się dla nich jasne.
Pampiludki i tajemnice wiary to książka, która oprócz tego, że w jasny i przystępny sposób objaśnia wiele zagadnień związanych z wiarą, to dodatkowo daje także dobre i godne naśladowania wzorce zachowania i postępowania. Sprawnie skonstruowana i wciągająca opowieść nie narzuca w żadnym razie czytelnikowi jednej słusznej drogi. Pokazuje, że każdy ma wolną wolę, a umiejętne korzystanie z niej sprawi, że zarówno my, jak i najbliższe nam osoby będą szczęśliwe.
KLIK