Teleskop dziadka

Ilustracje: Aleksandra Gołębiewska

Wyd. Ezop 2023

Kosmos kryje tyle skarbów i tajemnic! Są tam przez cały czas, tylko nie zawsze da się je zobaczyć. Na szczęście dziadek ma teleskop, a to magiczne urządzenie! Dzięki niemu można podejrzeć meteory, Księżyc z bliska, cały Wszechświat! Pewnej letniej nocy dziadek z wnuczkiem ruszają na niezapomnianą wyprawę, która nauczy chłopca, że nawet jeśli czegoś nie widać gołym okiem, to wcale nie znaczy, że tego nie ma.

Wzruszająca opowieść spod gwieździstego nieba.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Recenzje:

Cała Polska Czyta Dzieciom

– Patrz, jakie mamy podobne nosy! – śmieje się dziadek.
– Takie same! Tylko mój jest mniejszy!” – odpowiada wnuczek, patrząc w lustro teleskopu. Dzięki dziadkowi zafascynowany ogromem Księżyca, deszczem meteorytów i gwiazdami, których jest nagle jakby znacznie więcej.
„Pamiętaj: to, że czegoś nie widać, wcale nie znaczy, że tego nie ma”. To jedna z wielkich tajemnic wszechświata – i życia – które powierzy dziadek swojemu wnuczkowi.
Asia Olejarczyk w pięknych, prostych słowach pokazuje, jak ważni w naszym życiu są dziadkowie. Jak cenna i jedyna w swoim rodzaju jest ta więź, skoro nawet po latach, patrząc w lustro, dostrzegamy w sobie ów „nos dziadka”. I wszystko to, co ważne, a czego nie widać gołym okiem.
KLIK

Bargielita_

Historia prostotą i zakotwiczonymi w niej emocjami buduje piękną opowieść o niezmierzonej kosmicznej otchłani i jednoczesnym powstawaniu relacji , która daje piękny przykład na inspirowanie do podejmowanych wyborów.

Dlaczego?
Koniecznie zwróć uwagę na tą publikacje przy najbliższych czytelniczych wyborach. Przekonacie się ile nieszablonowosci może skryć pozornie prosta książka. 🥰
Jestem nią zachwycona!
KLIK