Wyróżnienia

„Nie czytaj mnie” podbija serca dzieci w Estonii!

Moja książka „Nie czytaj mnie” doczekała się przekładu na język estoński i wiosną ukazała się w tamtejszych księgarniach. Przetłumaczyła ją Liisi Laineste, związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Badań nad Humorem. Bardzo się cieszę!

*****

Książka „JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE” wpisana na Złotą Listę Cała Polska Czyta Dzieciom! KLIK

Kapituła fundacji ABC XXI doceniła już trzecią moją książkę i wpisała ją na tę zaszczytną listę. Poniżej fragment recenzji:

Koniecznie przeczytajcie tę książkę – jak radzi jej Autorka, Asia Olejarczyk – na dwa sposoby: słowa zapisane wielkimi literami tworzą krótkie opowiadanie o drodze Kangura. Czytając w ten sposób, „połkniecie” książkę w kilka minut. Jeśli jednak zechcecie dowiedzieć się, co przeżył Dziobak i czym dla kogo jest szczęście, przeczytajcie wielkie i małe litery. I przyjrzyjcie się uważnie wspaniałym ilustracjom Piotra Fąfrowicza – to także piękna historia.

Zajmie Wam taka lektura więcej czasu (jak Dziobakowi jego wędrówka przez Australię), ale dowiecie się znacznie więcej, więcej dostrzeżecie, przeżyjecie i zrozumiecie. Polecamy tę książkę w czasie przedświątecznego zabiegania, byśmy wszyscy mieli w pamięci to, co najważniejsze. I witamy tę ważną opowieść, „Jak Kangur i Dziobak próbowali znaleźć szczęście”, na naszej Złotej Liście.

Ogromnie dziękuję za kolejne takie wyróżnienie!

To już trzecie wyróżnienie dla Kangura i Dziobaka!

*****

„Teleskop dziadka” wpisany na Złotą Listę Cała Polska Czyta Dzieciom! KLIK!

Kapituła fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom doceniła mój „Teleskop dziadka”! Książka została wpisana na „Złotą listę” książek polecanych dla dzieci w wieku 4+ i 6+. Dorota Koman tak pisze w swojej recenzji:

„Asia Olejarczyk w pięknych, prostych słowach pokazuje, jak ważni w naszym życiu są dziadkowie. Jak cenna jest ich mądrość. Doświadczenie. I ta jedyna w swoim rodzaju wieź, skoro nawet po latach, patrząc w lustro, dostrzegamy w sobie ów „nos dziadka”. I wszystko to, co ważne, a czego nie widać gołym okiem.”

Serdecznie dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie!

*****

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE z Nagrodą Główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku!

Kapituła 21. edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka przyznała mojej książce Nagrodę Główną w kategorii „Książki dla dzieci w wieku 0-7 lat”. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie!

*********

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE na liście książek polecanych przez Polską Sekcję IBBY!

Jury konkursu Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People) poleca JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE – książka znalazła się na pokonkursowej liście bis w kategorii literackiej!! Dziękuję za to wyróżnienie. KLIK

********

III miejsce w Konkursie im. Krzysztofa Gradowskiego na scenariusz filmu krótkometrażowego dla dzieci!

„Ale numer!” – taki tytuł nosi scenariusz filmu dla dzieci, który napisałam wspólnie z Izabelą Michtą na konkurs im. Krzysztofa Gradowskiego, organizowany przez Kino w trampkach i ZAiKS. Pierwszy raz próbowałyśmy swoich sił w pisaniu scenariusza, dlatego bardzo ucieszyła nas wiadomość, że zdobyłyśmy III miejsce! KLIK.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w sobotę 4 czerwca.

Dziękuję jury za to wyróżnienie, a Izie za tę niesamowitą przygodę i bardzo owocną współpracę. Mam nadzieję, że ten pierwszy wspólny projekt nie będzie ostatnim! 🙂

***********

Yeti, w którego nikt nie wierzył po chorwacku i słoweńsku!

Czuję wielką dumę i wdzięczność. <3

********

Yeti, w którego nikt nie wierzył nominowany w plebiscycie ZŁOTA DWUDZIESTKA!

Jubileuszowy Plebiscyt ZŁOTA DWUDZIESTKA z okazji 20-lecia kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom ma wyłonić 20 najlepszych książek dla dzieci pióra polskich autorów, wydanych po 2001 roku.

Nominacja do tego plebiscytu jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem. Czuję się zaszczycona, że Yeti znalazł się w gronie tak znakomitych postaci literackich i ich twórców.

*****************

Otrzymałam nominację redakcji Dziennika Zachodniego w plebiscycie Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura w moich rodzinnych Katowicach. To bardzo silna motywacja do dalszej pracy, dziękuję za to wyróżnienie.

******************************************************************

Yeti, w którego nikt nie wierzył na Złotej Liście fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom!!! KLIK

****************

Jury literackie polskiej sekcji IBBY poleca!

Jury konkursu Książka Roku 2019 PS IBBY (International Board on Books for Young People) poleca Yeti, w którego nikt nie wierzył – książka znalazła się na pokonkursowej liście bis w kategorii literackiej dla dzieci od lat trzech i czterech. KLIK

Wydawnictwo Ezop

*************

Ławka Pampiludków w Jastrzębiu-Zdroju

Dzięki Fundacji Zaczytani i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju pampiludki mają swoją bajkową ławkę! Udało mi się ją odnaleźć w Parku Zdrojowym.

********************

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek najlepszą książką na jesień 2016 w plebiscycie portalu Granice.pl! KLIK

W tym samym plebiscycie mój pierwszy przekład literacki – Boskie lato Denise Hunter – został wybrany najlepszą książką na jesień 2016 w kategorii ,,dla młodzieży” KLIK

******************

Pampiludki i tajemnice wiary najlepszą książką katolicką dla dzieci w plebiscycie portalu Granice.pl! KLIK